EP-Talli

NDM 2017 - 3. alkukarsinta

~ The Red Alert & Classic Eurot Trot ~

NDM-info
Nordic Dream Meeting on VRER:n alainen lämminveristen suurkilpailu. Lisää tietoa löytyy kilpailun omilta sivuilta.
Ennen kuin hevonen voi osallistua NDM-lähtöihin, tulee hevosen tiedot löytyä NDM:n osallistujalistalta.

Info ja säännöt
- Kilpailupäivä: 21.5.2017
- Viimeinen osallistumispäivä: 18.5.2017
- Kilpailut ovat VRER:n alaiset
- Järjestäjänä toimii EP-Talli
- Vastuuhenkilönä on Viiru
- Lähtöjärjestys ja tulokset arvotaan täysin puolueettomasti ravikoneella!

- Raveissa noudatetaan VRER:n sääntöjä
- Hevosilla tulee olla koelähtö suoritettuna (ennätys oltava!)
- Lämminveristen kilpailuikä 2-12 vuotta, kylmäverisillä 3-15 vuotta
- NDM-lähtöihin 1 hevonen / omistaja / lähtö (+ varahevonen)
- Muihin lähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja
- Ohjastajaa ei ole pakollista merkitä
- Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön / ravit
- Lähdöt jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- 4 tai vähemmän osallistujia / lähtö = lähtö perutaan
- NDM-karsinnoista 6 ensimmäistä seuraaviin välieriin

Osallistuminen
sähköpostilla (virtuaaliviiru@gmail.com) otsikolla NDM RA CET, muodossa:
   Lähtö (rivinvaihto)
   Hevosen ikä sukupuoli virallinen nimi / ohjastaja (seura) ennätys -- <br>


Kummastakin NDM lähdöstä 6 parasta pääsee kilpailemaan suoraan Elite Trotiin!


Lähdöt ja voittosummat
Lähtö 1 - Ryhmäajo 1609m, 2v myös ennätyksettömät lv
P: 1500ve - 900ve - 600ve - 300ve (- 150ve)

Lähtö 2 - Ryhmäajo 1609m, enn. 20,0 tai hitaampi lv
P:2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)

Lähtö 3 - Ryhmäajo 1609m, enn. 17,0-19,9 lv
P:2000ve - 1200ve - 800ve - 400ve (- 200ve)

Lähtö 4 - Ryhmäajo 1609m, enn. 14,1-16,9 lv
P: 3000ve - 1800ve - 1200ve - 600ve (- 300ve)

Lähtö 5 - The Red Alert, ryhmäajo lämminverisille 1609m, enn. 14,0 tai nopeampi lv
P: 5000ve - 2500ve - 1500ve - 1000ve - (500ve)

Lähtö 6 - Classic Euro Trot, ryhmäajo lämminverisille 1609m, enn. 14,0 tai nopeampi lv
P: 5000ve - 2500ve - 1500ve - 1000ve - (500ve)

Lähtö 7 - Ryhmäajo 1609m, enn. 14,0 tai nopeampi lv
P: 4000ve - 2500ve - 1500ve - 1000ve - (500ve)



Osallistujat
Lähtö 1 - Ryhmäajo 1609m, 2v myös ennätyksettömät lv
Ryhmä 1
1. 2v t Zinaida Speed / (SS) 19,5ake -- 01.19,3aly xx
2. 2v o Winterfell's Victory / Viveka (Team Lily) enn. 27,2ke -- 01.19,6aly
3. 2v o OR'Rolling Smoke / (Blvd) 25,2ke -- 01.20,4aly
4. 2v o L'éclat De L'univers / (Blvd) 18,5ke -- 01.21,2aly
5. 2v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) ei enn -- 01.21,5aly x
6. 2v o Sevastjan Duán / Nora (DS) ei enn -- 01.21,6aly
7. 2v o OR'Hazy Jigsaw / (Blvd) 25,7ke -- 01.22,4aly
8. 2v o OR'Razzle Dazzle / (Blvd) 25,4ke -- 01.22,4aly
9. 2v o Radical Adrenaline / Laura (RDT) 24,2ke -- 01.22,6aly

Ryhmä 2
1. 2v o Blackberry Toto / Tuukka (Team Lily) enn. 23,5ke -- 01.19,2aly
2. 2v o Golden Spring Boy / Eero (Team Lily) enn. 26,5ke -- 01.19,2aly
3. 2v t Dragonlily Speed / (SS) ei enn. -- 01.19,3aly
4. 2v o OR'Reprobate Slim / (Blvd) 18,9ake -- 01.19,3aly xx
5. 2v t Artnoveau Burn / Magnhild (Team Ninitra) 20,0a -- 01.20,5aly
6. 2v t Madame Casanova / Ellu (Salta) 22,9ly -- 01.21,2aly
7. 2v t OR'Calamitous Gale / (Blvd) 19,6ly -- 01.21,2aly
8. 2v t OR'Miracle of Sugar Cane / (Blvd) 19,0ly -- 01.21,5aly
9. 2v t Radical Jillabran / Spookiness (RDT) 23,7ke -- 01.22,4aly

Lähtö 2 - Ryhmäajo 1609m, enn. 20,0 tai hitaampi lv
1. 3v o Baron Hexagon / (SS) 24,8ake -- 01.19,2aly
2. 3v t Amelie Red Lover / (SS) 20,2ake -- 01.19,2aly x
3. 3v t Sissi Survivor / (SS) 24,6ake -- 01.19,5aly
4. 3v o Bluestar Icaros / (SS) 23,8ake -- 01.19,5aly
5. 3v t Prestige Elite / (SS) 22,3ke -- 01.20,2aly x
6. 3v o Lord Wallenberg / (SS) 23,7ake -- 01.20,3aly x

Lähtö 3 - Ryhmäajo 1609m, enn. 17,0-19,9 lv
Ryhmä 1
1. 3v o Crimewave / (Unia) 17,3a -- 01.16,1aly xx
2. 4v t Blicca Speed / (SS) 19,8ly -- 01.16,3aly
3. 3v o Just In Case Unia / (Unia) 19,1a -- 01.16,4aly
4. 3v o Less Is More RC / Laura (RDT) 17,9ly -- 01.16,5aly
5. 3v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 17,1a -- 01.17,3aly x
6. 3v o Raindrops Unia / (Unia) 19,2 -- 01.17,3aly
7. 4v o Just Like The Others / (SS) 18,8ly -- 01.17,5aly x
8. 3v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 17,9a -- 01.18,1aly x
9. 3v t Radical Like No Other / Spookiness (RDT) 19,2aly -- 01.18,6aly
3v t Crumblin' Down / (Unia) 17,9a -- - hll
3v t Ariana Labelle / (SS) 19,9ake -- - hml

Ryhmä 2
1. 3v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) 19,2a -- 01.16,2aly
2. 3v t Olivia Snilli / (SnRa) 18,9 -- 01.16,3aly
3. 4v o Charmant Snilli / (SnRa) 17,3a -- 01.16,3aly
4. 3v t Flourish Snilli / (SnRa) 18,9 -- 01.17,1aly
5. 3v o Ancient Highway / (Unia) 18,3a -- 01.17,5aly x
6. 5v t Elektra Medley / (SS) 19,2aly -- 01.18,3aly xx
7. 4v t Pretty Sweet RC / Emmi (RDT) 17,0ke -- 01.18,4aly
8. 3v o Last Cherokee / (Unia) 19,6a -- 01.18,5aly
4v t Imperial Ach / Anna (RDT) 17,3ly -- - hpl

Lähtö 4 - Ryhmäajo 1609m, enn. 14,1-16,9 lv
Ryhmä 1
1. 6v o Berengere / Igor (DS) 15,7a -- 01.15,5aly
2. 3v o Étoile Du Lumineux / (Blvd) 14,9aly -- 01.15,5aly
3. 5v o OR'Cocoa Streak / (Blvd) 15,2aly -- 01.15,6aly
4. 6v o Undecided Duán / Hevi (DS) 15,7a -- 01.15,6aly x
5. 5v t Zirana Leap / (SS) 15,4ake -- 01.15,6aly x
6. 6v t Gwendoline / Timo (DS) 14,1a -- 01.16,4aly
7. 9v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,4aly xx
8. 6v o Ghislain / Riina (DS) 14,1a -- 01.17,3aly
9. 7v o Foxpress Snilli / Noora (RDT) 14,6ly -- 01.17,3aly
10. 5v t Lueur du Tonnerre / (Blvd) 14,7ly -- 01.17,4aly xx
3v t Pain D'épice / (Blvd) 16,6aly -- - hll
4v o OR'Freeze Trick / (Blvd) 14,7aly -- - hll

Ryhmä 2
1. 6v o Térence / Jorma (DS) 15,2a -- 01.15,1aly xx
2. 3v t OR'Vicious Hurricane / (Blvd) 16,9aly -- 01.15,2aly x
3. 4v o OR'Total Destruction / (Blvd) 14,3ke -- 01.15,4aly x
4. 5v t Guenièvre / (Blvd) 16,0aly -- 01.15,4aly
5. 4v t OR'Ominous Thrombus / (Blvd) 14,3aly -- 01.15,5aly x
6. 6v t Valéry / Reino (DS) 14,2a -- 01.15,5aly
7. 6v t Monique Smoke / (Unia) 15,6a -- 01.16,2aly
8. 7v t Thowra / Pietari (DS) 14,6a -- 01.16,6aly
9. 6v o Règle de L'argile / (Blvd) 14,7aly -- 01.17,4aly x
10. 4v o Ubiquitous / Helena (DS) 15,1a -- 01.17,5aly
5v t Petit Pâté / (Blvd) 16,4ly -- - hml
5v o OR'Cool Decaster / (Blvd) 14,9ly -- - k

Ryhmä 3
1. 6v t OR'So Powerful Chocolate / (Blvd) 15,1ake -- 01.15,1aly
2. 5v o Radical Wailord / Laura (RDT) 15,4aly -- 01.15,2aly xx
3. 6v o Just Chaos / (Unia) 14,3a -- 01.15,3aly
4. 6v o Varfolomei / Heluna (DS) 14,1a -- 01.15,5aly x
5. 4v t Cinderella Snilli / (SnRa) 16,0a -- 01.16,2aly
6. 4v t OR'Shadow Creak / (Blvd) 14,9aly -- 01.16,3aly
7. 3v o OR'Dusty Case / (Blvd) 14,6aly -- 01.16,4aly
8. 6v o Psychédelic Rus / (Unia) 14,4a -- 01.16,5aly
9. 4v o OR'Chlorine Detox / (Blvd) 14,7aly -- 01.16,5aly
10. 9v t Cream Coffee / (SnRa) 14,2a -- 01.17,4aly x
11. 5v t Tik Tik Boom RC / Emmi (RDT) 14,5aly -- 01.17,5aly
5v t OR'Coraggioso / (Blvd) 14,1ake -- - hml

Ryhmä 4
1. 4v o Brodyaga Putnik / (Blvd) 15,4ly -- 01.15,3aly x
2. 12v o Ripper Pomp / Lucia (Team Ninitra) 14,8a -- 01.15,3aly
3. 5v t OR'Revenge of Cup Cake / (Blvd) 15,4aly -- 01.15,5aly
4. 5v o Demonic Foxy / Anna (RDT) 15,2aly -- 01.16,2aly
5. 10v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 16,0a -- 01.16,4aly
6. 5v t OR'Moon Typhoon / (Blvd) 14,6aly -- 01.16,5aly xx
7. 4v t Chocoholic Cram! / Spookiness (RDT) 16,8ke -- 01.16,5aly
8. 5v t OR'Firely Despair / (Blvd) 15,0aly -- 01.17,2aly xx
9. 10v t Labyrinth Foxy / Anders (Team Ninitra) 14,8a -- 01.17,3aly
10. 6v o Danger Zone / (Unia) 14,7a -- 01.17,3aly x
5v o L'ange de la Mort / (Blvd) 15,6aly -- - hml
5v o Chapitre Précieux / (Blvd) 15,3aly -- - hpl

Ryhmä 5
1. 4v t OR'Proper Loafer / (Blvd) 15,0aly -- 01.15,1aly
2. 4v o Luminosité / (Blvd) 14,8aly -- 01.15,3aly
3. 6v t Marguerite / Sami (DS) 15,0a -- 01.15,5aly xx
4. 5v t OR'Night Shadow / (Blvd) 16,2ake -- 01.16,3aly x
5. 4v o Le Morte d'Arthur / (Blvd) 14,1aly -- 01.16,6aly
6. 5v o OR'Empty Pledge / (Blvd) 16,0aly -- 01.17,2aly
7. 6v o Maksimilien / Jarmo (DS) 14,0a -- 01.17,3aly x
6v t Pridezilla II / (Unia) 14,4a -- - hll

Ryhmä 6
1. 3v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 16,2aly -- 01.15,2aly
2. 7v t OR'Bite Wrong Cake / (Blvd) 14,2ke -- 01.15,5aly
3. 5v o Bennet Cram! / Inka (RDT) 14,3aly -- 01.16,2aly
4. 4v o OR'Wickerman / (Blvd) 14,7aly -- 01.16,2aly
5. 6v t Radical Momentum / Heini (DS) 14,6a -- 01.16,4aly
6. 10v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,6aly
7. 5v t OR'Truth Balance / (Blvd) 16,6ly -- 01.17,2aly xx
8. 4v t Pâtisserie / (Blvd) 15,6aly -- 01.17,4aly x

Lähtö 5 - The Red Alert, ryhmäajo lämminverisille 1609m, enn. 14,0 tai nopeampi lv
1. 6v t Body Double / Aarnio (SS) 13,1aly -- 1.13,2aly -> Elite Trotiin
2. 7v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 11,2ly -- 1.13,3aly -> Elite Trotiin
3. 5v t Désirée Snilli / (SnRa) 13,3a -- 1.13,6aly x -> Elite Trotiin
4. 5v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 13,3aly -- 1.13,6aly x -> Elite Trotiin
5. 8v t Celebration Foxy / (PoRa) 12,2aly -- 1.13,6aly -> Elite Trotiin
6. 7v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 12,4a -- 1.14,2aly xx -> Elite Trotiin
7. 11v t Petra Loisto / Spookiness (RDT) 13,1aly -- 1.14,2aly
8. 7v o Nikita / Tinu (BUG) 13,1ake -- 1.14,3aly
9. 6v t Ames Chérubin / Magnus (DS) 13,7a -- 1.14,3aly x
10. 5v o OR'Go On Legend / (Blvd) 13,0ly -- 1.14,6aly
11. 6v t Nellie Nalan / Jorma (Duo) 11,1 -- 1.14,7aly
12. 11v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 13,1a -- 1.14,8aly

vara 7v o Experimental Duán / (PoRa) 13,1aly --
vara 10v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 13,4a --
vara 4v t Anziyan / Gustav (DS) 13,7a --
vara 7v o Radical Insomnia / Laura (RDT) 13,9aly --


Lähtö 6 - Classic Euro Trot, ryhmäajo lämminverisille 1609m, enn. 14,0 tai nopeampi lv
1. 5v o OR'Cadmium Savior / (Blvd) 12,7ly -- 01.13,2aly -> Elite Trotiin
2. 11v t My Broadway Show / Petra (MRA) 11,7aly -- 01.13,2aly -> Elite Trotiin
3. 7v t Velocity Foxy / Laura (RDT) 13,7aly -- 01.13,5aly -> Elite Trotiin
4. 7v o Deadlock V.R. / (PoRa) 12,2aly -- 01.13,6aly -> Elite Trotiin
5. 7v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a -- 01.14,1aly x -> Elite Trotiin
6. 12v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 10,2a -- 01.14,1aly xx -> Elite Trotiin
7. 7v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 12,3ake -- 01.14,3aly
8. 6v o Grat Dalton Foxy / Henni (RRT) 13,4aly -- 01.14,4aly
9. 6v t Bianca Duán / Aaro (DS) 13,5a​ -- 01.14,4aly x
10. 9v t OR'Paranormal Princess / (KiRa) 01.12,3aly -- 01.14,5aly
11. 5v r Crane Force / Jorma (Duo) 11,0 -- 01.14,6aly

vara 8v o Pietrosin Pomp / (PoRa) 13,3ake --
vara 7v o Backwoodsman / (Blvd) 10,1aly --
vara 7v t Druzhina / Mikko (DS) 12,7a --
vara 6v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 13,8a --


Lähtö 7 - Ryhmäajo 1609m, enn. 14,0 tai nopeampi lv
Ryhmä 1
1. 6v t Radical Perfection / Noora (RDT) 12,5aly -- 01.13,1aly
2. 6v t Chocoline Snilli / (SnRa) 12,5a -- 01.13,3aly
3. 12v t Meredith Pomp / Isak (Team Ninitra) 13,3a -- 01.13,4aly
4. 5v o Benjamin Snilli / (SnRa) 13,0a -- 01.14,3aly
5. 10v t Fashion Gone / Niklas (Team Ninitra) 13,1a -- 01.14,5aly
6. 8v t Raging Speed / (SnRa) 12,4a -- 01.14,6aly
7. 7v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.14,6aly xx
8. 6v t OR'Died For Creampie / (Blvd) 13,2aly -- 01.15,2aly
9. 7v o OR'Frozen Mission / (Blvd) 11,1aly -- 01.15,2aly
10. 6v o Copyright / (SnRa) 12,6a -- 01.15,4aly xx
11. 5v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,7a -- 01.15,5aly x
12. 7v o OR'Magical Power / (Blvd) 11,3aly -- 01.15,6aly

Ryhmä 2
1. 6v o OR'Fireball / (Blvd) 13,7aly -- 01.13,2aly x
2. 12v t Zar Chil Yel / Inka (RDT) 12,4aly -- 01.13,3aly
3. 11v t Nightbird Loisto / Emmi (RDT) 12,4aly -- 01.13,4aly
4. 5v o OR'Boogeyman / (Blvd) 13,1aly -- 01.13,4aly
5. 6v t OR'Illumination / (Blvd) 13,2aly -- 01.13,4aly
6. 7v o OR'Going Coyote / (Blvd) 11,5aly -- 01.14,1aly
7. 7v t OR'Luminous / (Blvd) 13,3aly -- 01.14,2aly
8. 8v o Seafarer Snilli / (SnRa) 12,9a -- 01.14,3aly
9. 8v o Satané Piers / (SnRa) 12,4a -- 01.14,4aly
10. 6v o OR'Rebellion Five / (Blvd) 12,8ly -- 01.14,5aly xx
11. 12v o Star Of Legolas / Kaisa (RDT) 11,4aly -- 01.15,4aly
5v o Fokusnik Iov / (Blvd) 13,6aly -- - hml

Ryhmä 3
1. 7v t OR'Magic Mystery / (Blvd) 10,2aly -- 01.13,5aly
2. 11v o Little Rocke / Anna (RDT) 12,5aly -- 01.13,6aly
3. 6v t OR'Mystic Night / (Blvd) 13,2aly -- 01.14,1aly
4. 7v o Radical Razorblade / Laura (RDT) 13,0ake -- 01.14,2aly
5. 5v o OR'Dark Atmosphere / (Blvd) 13,3aly -- 01.14,3aly
6. 11v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 13,9a -- 01.14,3aly x
7. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 13,8a -- 01.14,4aly x
8. 7v o Practical Snilli / (SnRa) 12,7a -- 01.14,5aly
9. 7v o Wilhelm Win / Sylve (Team Ninitra) 14,0a -- 01.15,2aly
10. 7v o Tycoon Lord / (Blvd) 11,1aly -- 01.15,4aly
11. 5v o Lee Péché / (SnRa) 12,7a -- 01.15,5aly x
7v o Donatello Magini / (Blvd) 11,2aly -- - hml

Ryhmä 4
1. 4v o OR'Rapscallion Twix / (Blvd) 12,7aly -- 01.13,2aly
2. 8v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.13,2aly xx
3. 7v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a -- 01.14,4aly
4. 6v o OR'Foggy Occasion / (Blvd) 10,3aly -- 01.15,2aly
5. 6v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 13,1a -- 01.15,4aly
6. 7v t Graceful Snilli / (SnRa) 12,8a -- 01.15,4aly
7. 12v t In My Mind / Spookiness (RDT) 13,4aly -- 01.15,4aly x
8. 6v o OR'Lone Ranger / (Blvd) 13,1aly -- 01.15,5aly x
9. 6v o Lazy Idler / (Blvd) 12,3aly -- 01.15,5aly x

Ryhmä 5
1. 5v o OR'Fuzzy Puzzle / (Blvd) 10,6aly -- 01.13,2aly xx
2. 6v t OR'Wizard Hill / (Blvd) 12,5aly -- 01.13,5aly
3. 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,7a -- 01.14,2aly
4. 7v t OR'Dark Delight / (Blvd) 13,3aly -- 01.14,2aly
5. 7v o Chamberlain Snilli / (SnRa) 12,9a -- 01.14,6aly
6. 6v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 13,8a -- 01.15,3aly
7. 7v t OR'Lobelia Bell / (Blvd) 13,3aly -- 01.15,4aly
5v t Désirée Snilli / (SnRa) 13,3a -- - hml

Ulkoasu © Vapaasti kopioitavaa by evia & Milja | Muokkaus VRL-06066 | Tämä on virtuaalitalli / virtuaalihevonen.
Tallikuva © Meeri N.